Durun hemen yorum yapmayın! Düşündüğünüz gibi klasik tombala oyunu değil bu. Çocuklarınıza nesneleri, ağaçları, böcekleri, meyveleri ve kuşları öğretebileceğiniz bir tombala.  Çocuklarınız çok sevecek bu resimli tombalayı!

Resimli tombala oyunu için ihtiyacınız olacak malzemeler:

  • A4 kağıtlar
  • Hayvan, bitki vb. canlı ve cansız varlıkların resimli çıktıları
  • Uhu ya da yapıştırıcı
  • Makas
  • Poşet ya da küçük kese

Çocuğunuzun yaşına göre zorluk derecesini ayarlayabileceğiniz resimli tombalada 2 ya da 4 farklı tombala kartı ile onların pullarını hazırlamanız yeterli. Oyuna başlamadan evvel internetten eşleştireceğiniz hayvanların ve bitkilerin 2’şer ya da 4’er adet çıktılarını alın. Tombala kartlarının üzerine her çıktıdan bir tane olacak şekilde hayvan ve bitki çıktılarını keserek yapıştırın. Sonrasında ise çocuklarınızla birlikte poşetten küçük pulları çekerek eşleşen yere yerleştirin.

Çocuklarınızın severek oynayacağı resimli tombala oyununu her seferde farklı hayvanlar ve bitkilerle deneyin. Sonraki süreçlerde harfleri, ev eşyalarını, giysileri ve çocuğunuzun çevresinde görebileceği her şeyi oyuna dahil edebilirsiniz.

Ben genellikle İngilizce etkinliklerinde yararlanıyorum tombala oyunundan… Öğrenmesini hedeflediğim kelimeleri içeren görsellerden bir tombala oluşturuyorum. Böylece öğrendiğimiz  ingilizce kelimeleri pekiştirmiş oluyoruz.  BINGO!

Tombalanın hazırlanması ile uğraşamam derseniz kırtasiyelerde sticker halinde olanlardan da temin edebilirsiniz. Çocuklarınızın hafızasını ve gördüklerini tanıma yetisini geliştirecek olan resimli tombala ya da İngilizce deyimiyle BİNGO ailecek eğlenceli vakitler geçirmenizi  sağlayacak klasiklerden… Mutlaka deneyin. İyi oyunlar

PAYLAŞ
Önceki İçerikIslak Mendil Kapaklarıyla Eşleştirme Oyunu
Sonraki İçerikParmak Boyası ile Yapılabilecek Etkinlikler
Doğayı, seyahat etmeyi, müzik ve dansı çok severim. Ama en çok da çocukları... Öğretmenlik bilgi ve deneyimlerimi anneliğime aktarmaya çalıştığım şu günlerde gözlemlediklerimi, araştırıp öğrendiklerimi, başardıklarımı ve çuvalladıklarımı sizlerle paylaşacağım… Umarım bu siteye göz gezdirirken hoş vakit geçirirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here