çocuklarla izlenecek fimler

Çocuklarımızla geçirdiğimiz zamanın kaliteli olması bizim elimizdedir. Kaliteli zaman geçirmek için yapabileceğimiz en keyifli aktivitelerden biri de birlikte film izlemektir. Onlara hayatı, arkadaşlığı, iyiliği, sorumluluk almayı, başkalarına yardım etmeyi, hatalardan ders almak gerektiğini filmlerle öğretebiliriz. Eğitici ve öğretici özellikleriyle çocuklarla izlenecek filmler:

 1. Charlie’nin Çikolata Fabrikası

Çocukların en sevdiği oyunculardan biri olan Jhonny Deep tarafından canlandırılan Willy Wonka’nın gizemli çikolata fabrikasına hayran kalacaksınız. Filmde fakir ailesi ile birlikte yaşayan Charlie, bu çikolata fabrikasını ziyaret eder ve muhteşem anlar yaşar. Çocuklarla izlenebilecek filmler arasında yer alan Charlie’nin Çikolata Fabrikası, çocuklara hayal kurmanın ne kadar değerli olduğunu anlatır.

 1. Aslan Kral

Çocuklarla birlikte izlenecek filmler arasında Aslan Kral’ın yeri çok ayrı. 1994 yılında vizyona girdiğinde tüm dünyada ilgiyle izlenen Aslan Kral, Genç Simba’nın eve dönüş yolculuğunu konu ediniyor. Çocuklara sorumluluk almayı ve problem çözmeyi öğreten Aslan Kral, eğitici filmler listesi için de ideal bir film.

 1. Oyuncak Hikayesi

Oyuncak Hikayesi, çocuklara; dostluk, iyilik, yardımlaşma ve sorumluluk alma gibi konuları aşılaması açısından değerli bir filmdir. Buzz, Woody ve arkadaşları ile oyuncak dünyasına işlerin nasıl yürüdüğünü 3 filmle anlatmaya çalışmışladır.

 1. Karlar Ülkesi

Çocukların izleyebileceği filmler arasında yer alan Karlar Ülkesi, yakın zamanda vizyona girmiş olmasına rağmen en iyi çocuk filmleri arasında yer almaktadır. Kardeşliğin, ailenin ve iyi biri olmanın önemini anlatan filmi çocuklarınıza mutlaka izletin.

 1. Kayıp Balık Nemo

2003 yapımı animasyonlardan biri olan Kayıp Balık Nemo, vizyonda olduğu dönemde çok ilgi gördü. Hatta oyuncakları çıktı, fast food restoranları dahi bu oyuncakları dağıttı. Yetişkinler olarak bizlerin de sevdiği filmi şimdi çocuklarımızla izleme zamanı. Çocukların kendi başlarına sorumluluklarını yerine getirebileceklerini ve ebeveynleriyle olan ilişkilerinin nasıl olması gerektiğini anlatan Kayıp Balık Nemo, eğitici filmler listesi için de ideal.

 1. Oz Büyücüsü

1939 yılında yayınlanmış olmasına rağmen bugün hala çocukların ilgisini çeken bir film. Amcası ve halası ile yaşayan Dorothy, uçan evlerin, cadıların olduğu hayal dünyasında bizi bambaşka bir aleme sürüklüyor. Çocuklarla izlenecek filmler arasında yer alan Oz Büyücüsü ile hayal kurmayı, cesur olmayı, arkadaş edinmeyi çocuklarınıza öğretebilirsiniz.

 1. Kung-Fu Panda

Çocuklarla birlikte izlenecek filmler arasında kendini bir anda Ejder Savaşçısı olarak bulan Panda Po’nun hikayesine konuk olacaksınız. Çocuklarınıza hayalleri için mücadele etmeyi ve kendine inanmayı öğretmek istiyorsanız bu filmi mutlaka birlikte izleyin.

 1. Pinokyo

Yalan söyledikçe burnu uzayan, yaramaz ve söz dinlemez Pinokyo ile çocuklarınızı tanıştırmanın vakti geldi. Yalan söylemenin ne kadar kötü olduğunu, çocuklara ebeveynlerinin sözlerini dinlemelerinin gerekliliğini anlatan filmi çocuklarınızla izleyebilirsiniz.

 1. Evde Tek Başına

Çocuklarla izlenebilecek filmler arasında harika bir film daha var. Benim de keyifle izlediğim filmler arasında olan Evde Tek Başına, dilediği dileğin sonucunda ailesinden ayrı düşen Kevin’in hikayesini anlatıyor. Ailenin ne kadar önemli olduğunu anlatan filmi keyifle izleyebilirsiniz.

 1. Ejderhanı Nasıl Eğitirsin

Akıllı bir Viking çocuğu ve Ejderhası Dişsiz üzerinden çocuklara hayalleri için mücadele etmelerini ve asla vazgeçmemelerini anlatan bu filmi kesinlikle çocuklarınıza izletin.

 1. Komşum Totoro

Hayao Miyazaki’nin yazıp yönettiği, 1988 yapımı bu Japon animasyon filmi çocukların mutlaka izlemesi gereken filmler arasında. İki kız kardeşin doğa ile kurduğu iletişimi, dostluğu ve sevgiyi göreceğiniz film, çocuklarımıza hayal güçlerini geliştirecekleri muhteşem bir örnek olacak.

 1. 80 Günde Devri Alem

Jules Verne’nin romanından uyarlanan 2004 yapımı filmde Phileas Fogg ve Passepartout’un girdikleri iddia üzerine dünyanın çevresini 80 günde dolaşmaları konu ediliyor. Çocuklarınızın macera ruhunu harekete geçirmek istiyorsanız bu filmi mutlaka izletin.

 1. Wall-E

Çocuklarla izlenecek filmler arasındaki Wall-E, iki robot arasındaki aşkı en güzel şekilde anlatıyor. Ayrıca çevre sorunlarına ve tüketim alışkanlıklarımıza da mercek tutarak çocuklarımıza çevreye duyarlı olmayı öğretiyor.

 1. Küçük Prens

Antoine de Saint-Exupéry’in klasikleşmiş eserinden uyarlanan ve son yıllarda hemen herkesin okuduğu Küçük Prens, çocuklarımızla birlikte izleyebileceğimiz eğlenceli bir film. Kitabını da çocuklarınıza okuyun elbette…

 1. Orman Çocuğu

The Jungle Book’tan sinemaya uyarlanan Orman Çocuğu, ormanlarında kurtlar tarafından büyütülen Mowgli adlı bir çocuğun hikayesini anlatıyor. Çocuklarınızı farklı bir maceraya sürüklemek isterseniz birlikte bu filmi izleyebilirsiniz.

Çocuklarla birlikte izlenecek filmler listenize önerilerimi ekleyebilirsiniz. Güzel bir kahvaltı sofrasında ya da uyumadan önce çocuklarınızla birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

PAYLAŞ
Önceki İçerikBebek Odalarında En Çok Kullanılan Renkler
Sonraki İçerikÇocuktan Sonra Cinsel Hayat Nasıl Olur?
Doğayı, seyahat etmeyi, müzik ve dansı çok severim. Ama en çok da çocukları... Öğretmenlik bilgi ve deneyimlerimi anneliğime aktarmaya çalıştığım şu günlerde gözlemlediklerimi, araştırıp öğrendiklerimi, başardıklarımı ve çuvalladıklarımı sizlerle paylaşacağım… Umarım bu siteye göz gezdirirken hoş vakit geçirirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here