çocuklarla gidilebilecek piknik alanları

İstanbul’da hafta sonları için genellikle ailecek dinlenebileceğimiz yerleri ararız. Genel olarak da piknik alanlarına gider, ailecek mangal keyfi yaparız. Çocuklarımız olduktan sonra onlarla birlikte gidebileceğimiz piknik alanlarını tercih ederiz. Şanslıyız ki İstanbul’da çocuklarla gidilebilecek piknik alanları çok fazla. Bunlar arasından sizler için derlediklerim ise şunlar:

 • Polonezköy

Çocuklarla piknik yapılacak yerler dendiğinde aklımıza ilk olarak Polonezköy’ün eşsiz piknik alanları geliyor. Bu cennet bölgeye gelirken isterseniz mangalınızı ve etlerinizi yanınızda getirebilir, isterseniz piknik alanından temin edebilirsiniz. Çocuklar yemyeşil ormanlarda ve oyun alanlarında doyasıya eğlenecekler. Ancak bazı piknik alanlarında dışarıdan yiyecek ve içecek getirmek yasak. Sormadan gitmeyin derim.

 • Stella
 • Polonez Park
 • Değirmen Park Piknik Alanı önerebileceğim yerlerden.
 • Tabiat Parkı, Polonezköy

Polonezköy, piknik yapmak için en ideal yer galiba. Çocuklar için piknik alanları arasında Tabiat Parkı en sık ziyaret edilenlerden biri. Fakat dışardan yiyecek-içecek getirilemiyor. Mangal dahil bütün isteklerinizi çevredeki restoranlardan karşılayabilirsiniz. Ayrıca oyun alanlarında da çocuklarınızla birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

 • Belgrad Ormanı, Sarıyer

Belgrad Ormanı, İstanbulluların kaçış rotalarından biri. Her mevsim ailecek piknik yapılabilen Belgrad Ormanı’nda sevdiklerinizle bol bol oksijen alıp doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz. İstanbul’da piknik yerleri arasında en kalabalık olanlardan biri olarak biraz bunaltıcı olsa da şehirden kaçmak için bire birdir.

 • Dilburnu, Büyükada

İstanbul’da piknik yerleri arayanlar adaların muhteşem güzelliğine rotalarını çevirebilirler. Çocuklarla gidilebilecek piknik alanları arasında bulunan Dilburnu’nda muhteşem manzaraya karşı çocuklarınızla birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Büyükada’nın kalabalığına nazaran oldukça sessiz ve huzurlu olan Dilburnu’na bisikletle gidebilirsiniz.

 • Aydos Mesire Yeri, Kartal

Çocuklarla piknik yapılacak yerler arasında dilerseniz Aydos Mesire Yeri’ni de tercih edebilirsiniz. İstanbul’un en yüksek tepesi olmasıyla bilinen Aydos’a genellikle Anadolu Yakası’nda oturanlar gitse de sessizlik ve huzur arayan Avrupa Yakası sakinleri de Aydos’u tercih edebilir. Koşu parkurlarında spor yaparak ve oyun alanlarında oynayarak keyifli vakitler geçirilebilir.

 • Özgürlük Parkı, Göztepe

İstanbul’da piknik yapılacak yerlerden biri de Özgürlük Parkı. Çocuklar için oyun alanının da olduğu Özgürlük Parkı’nda keyifli vakit geçirirsiniz. Ailecek yürüyüşler de yapabilirsiniz.

 • Şelale Piknik Yeri, Ağva

Ağva’ya günübirlik kaçamak yapmak isteyenler için mükemmel bir piknik alanı öneriyorum. İstanbul piknik alanları içerisinde en güzellerinden biri de Şelale Piknik Yeri. Çalışanları da oldukça ilgili ve güler yüzlü. Çocuklarınız burada doğanın güzelliklerini yakından tanıyabilir.

 • Yıldız Parkı, Beşiktaş

Evimize yakın bir yerde piknik yapalım derseniz Yıldız Parkı tam size göre. Biraz yokuşlu olsa da bulduğunuz ağacın altına piknik örtünüzü sererek ailenizle birlikte keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Eşinizle yürüyüşe çıkabilir, çocuklarınızın doğayı keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

 • Caddebostan Sahili

Çocuklar için piknik alanı dendiğinde bir diğer şehir merkezi piknik alanı olarak aklıma Caddebostan Sahili geliyor. Hemen hemen tüm Kadıköylülerin hafta sonları uğradığı sahilde çocuklarınız, kedilerle ve köpeklerle vakit geçirebilir, parklarda oyun oynayabilir. Siz de deniz manzarasının tadını çıkarabilirsiniz.

 • Çınar Piknik Alanı, Ömerli

İstanbul piknik yerleri arasında çocuklarınızla rahatça oyun oynayabileceğiniz Çınar Piknik Alanı da bulunuyor. Burada isterseniz ata binebilir, isterseniz top oynayabilir, isterseniz yürüyüş yapabilirsiniz.

 • Başıbüyük Çamlık Piknik Alanı, Maltepe

Maltepe’de oturanlar için ideal bir piknik alanı olan Başıbüyük Çamlık Piknik Alanı, mangal yapabileceğiniz yerlerden biri. Ailecek keyifle vakit geçirebileceğiniz ve huzur bulacağınız bu piknik alanına da uğrayın derim.

Çocuklarla gidilebilecek piknik alanları arasında benim önerilerim bunlar. Sizin de gidip beğendiğiniz yerler varsa benimle paylaşabilirsiniz. Keyifli gezmeler…

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇocuklarınızla Gitmeniz Gereken 10 Müze
Sonraki İçerikİstanbul’da Çocuklarla Gidilecek Yerler
Doğayı, seyahat etmeyi, müzik ve dansı çok severim. Ama en çok da çocukları... Öğretmenlik bilgi ve deneyimlerimi anneliğime aktarmaya çalıştığım şu günlerde gözlemlediklerimi, araştırıp öğrendiklerimi, başardıklarımı ve çuvalladıklarımı sizlerle paylaşacağım… Umarım bu siteye göz gezdirirken hoş vakit geçirirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here