bebek bakım çantası

Elif doğdu doğalı denediğim bakım çantalarından bir türlü yüzüm gülmedi. Hem çok bölmeli kullanışlı bir bebek bakım çantası istiyordum hem de bakım çantası gibi değil, şık görünmesini istiyordum. Uzun sürse de ben ihtiyacıma uygun çantayı buldum. Üşenmedim, sizler için inceleyip almadıklarımdan, alıp memnun kalmadıklarıma kadar tek tek yazdım. Okumaya üşenenler, sonu mutlu son haberiniz olsun 🙂

Stokke Xplory Bebek Bakım Çantası

Bunun bir fiyata dahil olan alt kısımdaki çantası var. Bir de 400 küsür liralık bakım çantası var.  Alttaki çantayı arabanın sepeti gibi düşünün. Elimize geçen şeyleri atalım diye kullanılmalı daha çok.

Bakım çantasının içinde ise değiştirme altlığından, emzik bölmesine kadar herşey var. Stokke araba kullananlar için arabaya takılabiliyor.  Jokerde dönem dönem indirime giriyor. Takip edilebilir.

Lassıg, Okıedog,  Skıphop Marka Çantalar

Jokerde sırt ve omuz çantası şeklinde farklı seçenekler sunan bu markaların çantaları gayet güzeldi. Ben sırt çantası modellerini içerisindeki eşyaları kırıştırdığından kullanamadım. Skip hop omuz çantası modeli bol gözlü olması açısından beni cezbetti. Bu bebek bakım çantası modelleri için alt açma minderinden biberon ısıtıcı bölmeye kadar her şey düşünülmüş. Desenleri de çok güzeldi. Neden almadım? “Eşim o kadar desenli ve renkli çantayı ben taşımam.” dedi de ondan…

Kıplıng Bakım Çantası

ADORA BABY modeli, Rengi, görüntüsü, hafifliği, kolay temizlenebilir oluşu ile bebek çantası listemde 1 numarayı hak eden bir çanta. İçerisinde cep telefonu gözü, kalem bölmesi, biberon bölmesi ve alt değiştirme minderine kadar her şey var.  Fermuarlı cepleri, açık gözleri kolay ulaşılabilir nitelikte.

Peki bu denli aşk yaşamama rağmen ben bu çantayı aldım mı? Hayır. 679 TL bir bebek çantası için bana çok geldi.  Fiyatı dert etmeyenler hiç düşünmeden alsın derim.

Yukarıda saydığım modelleri incelemek için o kadar vakit harcadım. Peki, hangi çantayı aldım?

Mustellanın eşantiyon bakım çantasını bir süre kullandıktan sonra anladım ki bebek bakım çantası içerisindeki alt değiştirme minderi, biberon gözleri pek de kullanışlı değil. Ben de bir spor mağazasından bol gözlü bir sırt çantası aldım. (Güya bebek bakım çantasında tasarruf ettiğimi düşünerek şık bir Michael Kors çanta da almış olabilirim ama neyse ki konumuz bu değil. )

Bu sırt çantası fikri de çok iç açıcı olmadı benim için. Evet, bol gözlü ve sırtta taşındığı için kullanımı kolaydı. Ama nasıl yerleştirirsem yerleştireyim eşyalar kırışıyordu. Sırt çantası da elbet bir gün spora başlarsam değerlendiririm ümidiyle rafa kalktı.

Ve Mutlu Son…

Bu sefer gidip gerçek bir bakım çantası alacağım diye yola çıksam da Beymen’den büyük boy bir laptop çantası alıp eve geldim.  Fiyatı 400 TL civarındaydı sanırım.

Çanta iki çocuklu bir annenin tüm yükünü alacak genişlikte ama taşınması gayet kolay. İki büyük göz var.  Ben bir tarafı Nehir’in diğer taraf Elifin şeklinde kullanıyorum. Battaniyelerden mama termoslarına kadar her şey sığıyor. Çantaların ön ve arka taraflarındaki fermuarlı gözleri de cüzdan, telefon gibi kişisel ihtiyaçlarım için kullanıyorum. Ayrıca bir çanta taşımaya ihtiyaç duymuyorum.

Çanta bir laptop çantası olarak dizayn edildiğinden içerisinde alt değiştirme minderi, biberon gözü gibi gibi şeyler bulunmuyor. Ama ben zaten dışarıda tek kullanımlık alt değiştirme örtülerini tercih ettiğimden hiç eksikliğini hissetmiyorum.

Bence hangi bebek bakım çantasını kullanırsak kullanalım işin sırrı eşyaları yerleştirmede… Benim çanta düzenim şu şekilde;

Öncelikle bez torbalarımla her şeyi grupluyorum.  Bebek bezi, alt değiştirme örtüsü, ıslak mendil ve çöp torbası bir torbada yer alıyor. Çocuklar için birer takım kıyafet de ayrı torbalarda…  Çantanın en altına da ince bir battaniye yerleştiriyorum. Elif biberon kullanmadığından ben evde pembe Hayat su şişelerinden bulunduruyorum. Dışarı çıkarken bir tane atıyorum çantaya. Yemek termosum ve atıştırmalık kuru yemiş kavanozumu da koydum mu çantam hazır.

Bunun dışında ayrıca bir küçük çantada yedek kıyafet, bez ve battaniyelerim var. Uzun saatli gezmelerimde hayat kurtarıcı oluyor.  Bu çanta sürekli arabamda duruyor. Kullandıkça yenilerini ekleyip tekrar bagajıma yerleştiriyorum.

Benim bebek bakım çantalarıyla imtihanım bu şekilde oldu. Umarım siz de gönlünüze göre bir çanta bulabilirsiniz. Bir bebek bakım çantası taşıyıcısı olarak babaların da konuyla ilgili fikirlerini almayı unutmayalım. 🙂

PAYLAŞ
Önceki İçerikÇocukların Okuması Gereken Kitaplar
Sonraki İçerikBebek Odası Karyola ve Yatak Deneyimim
Doğayı, seyahat etmeyi, müzik ve dansı çok severim. Ama en çok da çocukları... Öğretmenlik bilgi ve deneyimlerimi anneliğime aktarmaya çalıştığım şu günlerde gözlemlediklerimi, araştırıp öğrendiklerimi, başardıklarımı ve çuvalladıklarımı sizlerle paylaşacağım… Umarım bu siteye göz gezdirirken hoş vakit geçirirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here