anneler gününde alınmaması gereken hediyeler

Anneler günü, biz annelerin heyecanla beklediği günlerden biridir. Eşimizin ve çocuklarımızın bizlere ne hediyeler alacaklarını merak ederiz. Evliliğimiz ister 1 yıllık olsun ister 20, özel hediyeler bekleriz. Ancak biliyorsunuz ki eşlerimiz ve çocuklarımız hediye seçme konusunda çok başarılı olmayabiliyorlar. Aslında ihtiyacımız olmayan ya da anlamı bizi hiç de sevindirmeyen hediyeler alabiliyorlar. O nedenle yazımı okuyan babalara ve çocuklara bir iyilik yapmak istiyorum. Anneler gününde alınmaması gereken hediyeler neler? Gelin, biraz onlardan bahsedelim…

 • Mutfak robotu ve her türlü küçük ev aleti

Anneler gününde alınmayacak hediyeler listemde ilk sırada mutfak aletleri var. Anneniz sadece yemek ya da ev işi yapmak zorunda değil. Ona sürekli yerinin mutfak ya da ev olduğunu hatırlatacak hediyeler almaktan vazgeçmelisiniz. Kendinizi değil onu düşündüğünüzü belli eden hediyeler almalısınız.

 • Tencere, tava, yemek takımı

Anneler gününde alınmayacak hediyeler genel olarak mutfak eşyaları değil mi? Evet, çünkü anneler için önemli olan sizin sevginizi görmek, kolaya kaçmanızı değil. Biz zaten ihtiyacımız olan tencere-tavayı alıyoruz. Sizlerden daha düşünceli hediyeler bekliyoruz. O yemek zaten yapılacak, endişelenmeyin.

 • Ütü masası, elektrik süpürgesi vb.

Anneler günü için hediye alırken mümkün mertebe ev eşyalarından uzak durmanız gerektiğini anlatabildim sanırım. Ütü masası alalım da annemiz ütülerimizi sevinçle yapsın diye bir düşünceniz yok değil mi? Kendinizi düşünün, ödevlerinizi yapmanız için anneniz size defter ve kalem seti alsa ne kadar mutlu olursunuz?

 • Yemek kitabı

Anneler gününde almamanız gereken hediyeler arasında yemek kitapları da ilk sıralarda. Anneler yemek kitabı gibi bir hediyeyi yanlış anlayabilirler. “Ben iyi yemek yapamıyor muyum?” gibi bir soruyla karşılaşabilirsiniz, aman diyelim.

 • Takı

Annenizi sevdiğinizi göstermeniz için tek taşlara, kalpli kolyelere gerek yok. Anneniz takı takmayı sevmiyorsa ona mücevher almanıza da gerek yok. Anneler günü için maddi karşılığı yüksek olan hediyelerden uzak durabilirsiniz. Babalar için bu durum geçerli değil tabi ki… Hiçbir kadın özel ve anlamlı bir takıya hayır diyemez…

 • Epilasyon seti ya da tartı

Aman dediğimiz bir diğer anneler günü hediyeleri; epilasyon seti ve tartı. Anneler yaşlandıklarının, kilo aldıklarının ya da kendilerine bakım yapmadıklarının söylenmesinden ve mesaj olarak verilmesinden hoşlanmazlar.

 • Yürüyüş bandı ya da spor aleti

Anneler gününde alınmaması gereken hediyeler arasında spor aletleri de yer alıyor. Bahsettiğim gibi; “Kilo almaya başladın annecim, yürüyüş yapsan iyi olur.” mesajı vermeyin.

 • Kozmetik ürünleri

Annenize kırışıklık kremi, nemlendirici, saç boyası, far, allık, maskara almayı aklınızdan geçirmeyin. Kendisinin karşılayabileceği hediyeleri almak çok mu hoşuna gidecek zannediyorsunuz? Ayrıca yine annenize yaşlandığının mesajını vermiş oluyorsunuz. Ayrıca annenize kozmetik ürünleri alarak kendisini değiştirmesi gerektiği mesajını vermiş olursunuz, bu da annenizin kendisine olan güveninin kırılmasına neden olur.

 • Çay makinesi

Özellikle çay içmeyi çok seven eşlerimiz anneler günü için hediye ararken çay makineleri ilgilerini çok çekiyor. Sanırım, eşlerinden çok yemekten sonra içecekleri çayı düşünüyorlar. Ancak anneler gününde alınmaması gereken hediyeler arasında çay makineleri de var. Eşinizi mutlu etmeyecek bu hediyeden uzak durmanızı öneririm.

 • Yapay çiçek

Çiçek alacaksanız lütfen yapayından kaçının. Anneleri çiçek almak bile mutlu eder ancak yapay çiçek değil. Güzel kokulu bir çiçek alarak ve onun için hissettiklerinizi ifade ederek daha çok mutlu olmasını sağlarsınız.

 • Evcil hayvan

Anneler gününde almamanız gereken hediyeler arasında elbette evcil hayvanlar da var. Anneniz evcil hayvanı kendiniz için aldığınızı tahmin edecektir ancak yine de onu bu sorumluluğa alet etmeyin. Bir tek annenize değil kimseye, hiçbir özel günde evcil hayvan almayın. Evcil hayvan, büyük bir sorumluluk demektir ve annenizin yeteri kadar sorumluluğu var. Evcil hayvan istediğine dair bir sözü yoksa ona bu sorumluluğu yüklemeyin.

Anneler günü için hediye alırken anlamı olan hediyeler almaya özen gösterin. Anneler günü için hediye dahi almanıza gerek yok aslında. Onu ne kadar sevdiğinizi söyleyin, yeter.

PAYLAŞ
Önceki İçerikMutlu Bir Anne Olmanın 9 Sırrı
Sonraki İçerikFit Anne Olmanın Sırları
Doğayı, seyahat etmeyi, müzik ve dansı çok severim. Ama en çok da çocukları... Öğretmenlik bilgi ve deneyimlerimi anneliğime aktarmaya çalıştığım şu günlerde gözlemlediklerimi, araştırıp öğrendiklerimi, başardıklarımı ve çuvalladıklarımı sizlerle paylaşacağım… Umarım bu siteye göz gezdirirken hoş vakit geçirirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here